KUTAHYA HAVA DURUMU
Belediyemiz Telefon 0274 331 22 20

Bizden Haberler

Aslanapa Belediye Başkanlığı

ASLANAPA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

- +

ASLANAPA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

17.04.2020 tarih ve 31102 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yeni Koronavirüs(Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7244 No.lu Kanunun Bazı alacakların ertelenmesi, alınmaması veya yapılandırılması başlıklı 1 inci maddesinin ilgili maddelerine istinaden Belediye Meclisimizce 21.04.2020 tarih ve 11 No.lu Kararı gereği aşağıdaki konular karara bağlanmıştır.

a) Belediyemizin mülkiyetinde olan taşınmazlara ilişkin olarak ilgili mevzuatınca yapılan kiralamadan kaynaklanan tutarların, 19/03/2020 tarihi dikkate alınarak Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait kira bedellerinin 3 ay ertelenmesine, ertelenen kira bedellerinin Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına ait kira bedelleri ile birlikte eşit taksitler halinde tahsil edilmesine.

Ayrıca; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yerleri olarak 19/03/2020 tarihi itibariyle faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunmayan (Kahvehane, Çayocağı, Berber vb. gibi) işletmelerin faaliyette bulunmadığı dönemlere ait kira bedellerinin tahsil edilmemesine.

b) Konutlarda ve İşyerlerinde kullanılmakta olan içme ve kullanma suyu endeksine 2 dönem çıkılmayarak bir önceki döneme ait harcama miktarı üzerinden veya son 6 aylık 3 döneme ait harcama miktarı ortalaması alınarak tahakkuklarının işlenmesine ve 3 ay ertelenmesine Belediye Meclisince oy birliği ile karar verilmiştir.

İlanen duyurulur.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.